top of page

Sun, 25 Sept

|

Prešov

MELANCHÓLIA (event)

putovanie s MELANCHÓLIOU, ktoré vôbec nebude smutné. Práve naopak, stretne sa v ňom clivota s radosťou, úzkosť so srdečnosťou, samota s otvorenosťou.

Tickets are not on sale
See other events
MELANCHÓLIA (event)
MELANCHÓLIA (event)

Time & Location

25 Sept 2022, 19:00

Prešov, Tkáčska 6507/2, 080 01 Prešov, Slovakia

About the event

Pozývame všetkých zvedavcov, ktorí chcú poznávať seba aj iných, na putovanie s MELANCHÓLIOU, ktoré vôbec nebude smutné. Práve naopak, stretne sa v ňom clivota s radosťou, úzkosť so srdečnosťou, samota s otvorenosťou.

Náš nový multimediálny program je venovaný umeleckým podobám a prejavom stavov ľudskej psychiky. Nazrieme do nej cez hudbu, vizuálne obrazy, divadelné stvárnenie, reportážne spracovanie. Pôjde dokonca o putovanie vo viacerých priestoroch. 

Úvodná časť prebehne s hercami v Divadle VIOLA. Potom sa vydáme do historického centra mesta na spoločnú exkurziu, kde sprievodkyňa Andrea Sivaničová priblíži osudy rodákov – umelcov emigrantov. Opäť sa vrátime do divadla na hudobno-reportážny program, ktorý pripravila rodáčka z Prešova v súčasnosti žijúca v Izraeli, Miroslava Grajciarová. 

O hudbu sa postará gitarista Ondrej Veselý. Záver programu bude patriť multimediálnemu dielu troch umelcov – hudobníka Petra Machajdíka, fotografa Róberta Kočana a výtvarníka Zbyňka Prokopa. Ich soundartové tvorenie sa dotkne premien melanchólie, hľadania možností liečenia ducha umením, spoločne prežívaných pozitívnych emócií a bude sa odohrávať vo vnútornom nádvorí Divadla VIOLA.

PROGRAM:

2. blok / vstup 2€ 19.00 – 20.00 DIVADLO: ŽIJEM V ZAHRANIČÍ... reportáže, rozhovory, hudba 20.00 – 20.30 VNÚTORNÉ NÁDVORIE: ZRNIEČKO MELANCHÓLIE PRE POTEŠENIE sound art a videomapping

Zároveň máme pre každého, kto bude s nami od začiatku do konca, teda absolvuje oba bloky programu, pripravený tematický bonusový balíček.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.

Divadlo VIOLA, Tkáčska 2 Prešov VSTUPNÉ: 2 €

Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke https://www.violapresov.sk/program-a.../melancholia-2-blok Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Share this event

bottom of page